Nie da się ukryć, że bycie mamą to praca na cały etat. Ale mimo że bardzo kochamy swoje dziecko, nie powinniśmy zapominać o sobie, w przeciwnym razie po jakimś czasie poczujemy się brzydkie, wypalone i zmęczone aktualnym życiem. A przecież żadna z nas by tego nie chciała, prawda?

Kogo poprosić o pomoc przy dziecku

Wiele młodych matek, boi się, że jeśli poproszą o pomoc w opiece nad dzieckiem, ktoś zarzuci im, że nie radzą sobie w nowej roli. Nic bardziej błędnego! Babcie, ciocie, koleżanki na pewno garną się, aby pobyć z naszym maluchem – wykorzystajmy tę sytuację. A jeśli nie chcemy angażować w to rodziny i bliskich, zawsze możemy załatwić na te kilka godzin opiekunkę.

Wolne od dziecka – co zrobić z czasem?

Kaszki, papki, pieluchy, kolki potrafią być bardzo angażujące, dlatego często jest tak, że w momencie kiedy mamy pierwszą chwilę dla siebie, nie wiemy co zrobić ze swoim czasem. A sposobów na jego spędzenie jest wiele. Wyjście na basen czy do kina, plotki z przyjaciółkami albo randka z mężem – to tylko niektóre propozycje. Nie spędzajmy tego czasu w domu, zmieńmy otoczenie, zróbmy makijaż, załóżmy szpilki i poczujmy się znowu jak kobieta, a nie tylko jak mama.

Jak wykorzystać czas, opiekując się dzieckiem

Jaki czas? Zapyta wiele z Was. Kiedy nasze dziecko zasypia chociaż na chwilę, my często opadając z sił, gapimy się w ekran telewizora. Najwyższy czas to zmienić! Zamiast setny raz oglądać powtórkę „M jak Miłość”, włącz sobie na komputerze kilkunastominutowy trening i poćwicz trochę. Zobaczysz – poziom endorfin wzrośnie, a Ty poczujesz się znacznie lepiej. Zyskasz na tym Ty i twoja figura.

Powrót do pracy nie taki straszny

Już teraz ledwo znajdujesz chwilę dla siebie i pewnie przeraża Cię myśl o powrocie do pracy? Nie jesteś w stanie sobie wyobrazić jak pogodzisz wtedy wszystkie obowiązki? Nie martw się na zapas! Setki mam dają radę, Ty też dasz. Zobaczysz – wbrew pozorom będziesz znacznie bardziej zorganizowana i znajdziesz dużo więcej czasu dla siebie.