Lepszy aparat stały czy ruchomy? Podpowie ortodonta. Kraków ma znakomitych specjalistów w tej dziedzinie

 

Ortodoncja to bardzo dynamicznie rozwijająca się część stomatologii. Korygowanie wad zgryzu, prostowanie zębów, zakładanie aparatów na żeby – tym wszystkim zajmuje się ortodonta. Kraków może pochwalić się wysokiej klasy specjalistami w tej dziedzinie, tak jak lekarze ortodonci pracujący w gabinecie http://kps-krakow.com.pl znajdującym się w samym sercu Krakowa.

 

Główna rzez, jaka robi ortodonta to zakładanie aparatów na zęby. Po co się to robi? Jest to najskuteczniejsza metoda, by skorygować wady zgryzu. Rzyczyny mogą być natury zdrowotnej lub estetycznej – nie każda wada zgryzu jest niebezpieczna dla zdrowia, ale zawsze nieprawidłowy zgryz źle wpływa na wygląd twarzy i wówczas przydaje się ortodonta. Kraków, który ma najlepsze gabinety ortodontyczne w kraju to miasto, w którym zakłada się bardzo dużo aparatów na zęby.

 

 

Aparaty na zęby zakładane u ortodonty mają dwa rodzaje: sa to aparaty ortodontyczne stałe i aparaty ortodontyczne ruchome. Aparat ruchomy jest wyjmowany, od zaleceń ortodonty zależy, czy pacjent ma go nosić przez całą dobę, czy na przykład zakładać tylko na noc. Aparaty ruchome stosuje się często u dzieci, bo korygują one skutecznie niewielkie wady zgryzu, o ile tylko wcześnie zaczyna się leczenie. Warto w tym miejscu wspomnieć, że dla dzieci do dwunastego roku życia ortodonta jest refundowany przez Narodowy fundusz zdrowia, oczywiście o ile ortodonta uzna leczenie za zasadne z powodów medycznych. Stały aparat można zrobić wyłącznie prywatnie.

 

Niezależnie od tego, jakie są powody leczenia i jaki aparat na zęby chcesz nosić, niezbędny jest dobry ortodonta. Kraków ma ofertę, z jaką warto się zapoznać.