Dentysta to człowiek, którego nie należy się bać! Dlaczego?

 

Wiele dorosłych osób na hasło dentysta lub stomatolog dostają ataku paniki, a to wcale nie ma do tego podstaw. Specjaliści z http://villa-dentica.eu/ dokładnie tłumaczą, dla czego wizyta u stomatologa dziś nie jest taka straszna jak kiedyś.

 

  • Specjalne środki przeciwbólowe, które stosuje się dziś w stomatologii, wyjątkowo dobrze znieczulają całą jamę ustną tak, by lekarz mógł wykonać wszystkie potrzebne zabiegi. Jedyne co odczuwa pacjent u dentysty to lekki dyskomfort i dotyk lekarza. Jedyne nieprzyjemne odczucie podczas leczenia zębów, to zastrzyk, który dobry dentysta potrafi zrobić na tyle umiejętnie, że pacjent nie zdąży się zorientować;
  • Wygodny fotel. Dziś technika ciągle się rozwija i producenci robią wszystko, by dogodzić swoim klientom. Dziś u dentysty możemy nawet odpocząć, ponieważ specjalne fotele są skonstruowane z uwzględnieniem najlepszych pozycji relaksacyjnych, tak na przykład owe fotele posiadają wybrzuszenie pod kolanami pacjenta, dzięki czemu ciało się znajduje w maksymalnie wygodnej pozycji.
  • Sprzęt. Nowoczesny sprzęt, którym posługują się dziś dentyści bardzo się różni od tego, z którym się pracowało jeszcze 10 lat temu. Nowoczesne wiertła, kątnicy, prostnicy, piaskarki, które działają na najwyższych możliwych obrotach, również sprawiają, że pacjent praktycznie nie odczuwa bólu, a leczenie przebiega szybko i sprawnie;
  • Specjalne gabinety anty stres. W Polsce dentyści coraz częściej proponują swoim klientom specjalne gabinety anty stres. W takim gabinecie w poczekalni usłyszysz relaksującą muzykę, napijesz się herbatki ziołowej lub obejrzysz ciekawy film, w niektórych nowoczesnych gabinetach nawet dostępna jest pomoc psychoterapeuty, z którym dentysta współpracuje.

 

 

Dziś zupełnie nie ma powodu, żeby bać się dentysty, a dbać o zdrowe i piękne zęby trzeba od początku, Jest to lekarz, którego powinniśmy odwiedzać co najmniej raz do roku w celach profilaktycznych i częściej, jeżeli stan jamy ustnej nie jest zadowalający i zęby wymagają interwencji lekarskiej.