Chcesz aktywnie spędzić wakacje i wyrobić sobie świetną sylwetkę? Kajak – oto najlepszy sposób

 

Kajakarstwo ma w Polsce długą tradycję i przeżywa obecnie renesans. Niegdyś niemal każdy miał kajak, bo to była tania i przyjemna forma spędzania wakacji – wystarczyło zabrać jeszcze namiot, konserwy i już można było urwać się na dwutygodniowy spływ za grosze. Jeśli pociąga cię taka perspektywa, zacznij swoją podróż od Kajakowcy – sklepu i serwisu kajakarskiego założonego i prowadzonego przez prawdziwych pasjonatów. To więcej niż biznes – tutaj dowiesz się, jaki kajak wybrać, posłuchasz pasjonujących opowieści i anegdotek o tym sporcie i zawsze możesz liczyć na porady dotyczące np. wyboru szlaku na pierwszy spływ.

 

Niegdyś niemal każdy miał kajak, bo to była tania i przyjemna forma spędzania wakacji.
Niegdyś niemal każdy miał kajak.

Dlaczego warto wybrać kajak jako formę spędzania wakacji? Zacznijmy od tego, że większość z nas pracuje na siedząco i mamy niewiele ruchy, a więc na urlopie warto postawić na aktywność fizyczną, by naprawdę dobrze wypocząć. Szczególnie cenna jest aktywność na świeżym powietrzu, a to kajak zawsze zapewnia. Poza tym na relaks wpływa też fakt, że kajakami poruszamy się po rzekach, wśród lasów – a obcowanie z pięknem przyrody to coś, czego bardzo potrzebujemy.

 

 

Nie bez znaczenia jest fakt, że kajak wymaga sporego wysiłku. Wiosłowanie, choć proste, gdy opanuje się prawidłową technikę, znakomicie wyrabia mięsnie pleców i ramion. Kobiety docenią na pewno, że po spływie kajakowym będą miały jędrne ramiona i ładne barki.