Bezpiecznie w foteliku

Spotkaliśmy się z opiniami, że przewożenie – zwłaszcza już starszych dzieci w fotelikach – to bezpodstawny wymysł. Dlatego też część osób, wybierając fotelik, kieruje się wyłącznie ceną, zakładając że przecież dziecko i tak z niego wyrośnie. W tych ekonomicznych kalkulacjach zapominamy jednak często o najważniejszym, mianowicie o bezpieczeństwie dziecka. Więc zaczniemy dziś nietypowo, nie od tego jak wybrać fotelik, ale od tego jak go nie wybierać.

• Punkt pierwszynie sugeruj się w każdym przypadku rekomendacjami innych
    Pamiętaj, że fotelik ma pasować do twojego samochodu, a nie do samochodu twojej mamy czy koleżanki
  • Punkt drugifotelik nie musi kolorystycznie pasować do modelu wózka, który wybrałeś
    W tym przypadku nie kieruj się w pierwszej kolejności designem, a testami bezpieczeństwa. Więcej informacji na ten temat znajdzieś w sieci
  • Punkt trzecinie chodzi tylko o to, aby uniknąć mandatu
    Niech powodem do zakupu solidnego fotelika nie będzie obawa przez policją, a troska o twojego malucha
  • Punkt czwartypamiętaj że czasy się zmieniają
    Nie tłumacz tego tak, że twoja mama czy nawet Ty w dzieciństwie nie jeździłeś w foteliku. Sprawdź statystyki wypadków i przekonaj się, że jest to zakup całkowicie niezbędnych
  • Punkt piątynie kupuj fotelika na wyrost
    Fotelik powinien być dostosowany do wieku i rozmiaru dziecka, tak aby zagwarantować mu stuprocentowe bezpieczeństwo
  • Punkt szóstynie proś żeby ktoś kupił Ci fotelik jako prezent
    Wybierz go sam, uwzględniając indywidualne potrzeby malucha
  • Punkt siódmynie patrz na gwiazdki, sprawdź wyniki testów bezpieczeństwa
    Fotelików nie ocenia się tak jak hoteli, sprawdź dokładnie jakie noty dostaje dany model w kwestii bezpieczeństwa

Postawy rodziców wobec bezpieczeństwa

Wiele portali przepytywało rodziców w kwestii ich podejścia do fotelików i bezpieczeństwa. I mimo że zapewnienia ich, że to priorytet brzmią naprawdę bardzo dobrze to statystyki jednak mówią same za siebie. Polska znajduje się na drugim miejscu w UE pod względem ilości dzieci, które giną na drodze w wypadkach komunikacyjnych. Na podium znajduje się Francja, jednak tam ilość dzieci jest znacznie większa. Jeżeli nie chcemy pogarszać tych statystyk, postawmy na sprawdzone produkty. I niech foteliki samochodowe znajdą się na początkowym miejscu listy naszych zakupów.

Złote zasady wyboru fotelika samochodowego

1. Wybierz odpowiednią kategorię wagową
2. Sprawdź testy zderzeniowe
3. Kupuj foteliki w sprawdzonych sklepach, nie korzystaj z”okazji” na portalach aukcyjnych